Řada ALU & REX

Řada ALU & REX zahrnuje přípravky s variabilním čistícím a odmašťující účinkem. Najdete zde přípravky určené k odmašťování a čištění hliníku a jeho slitin a to i v ultrazvukové pračce nebo silný odmašťovač s obsahem hydroxidu k odmašťování nerezu, tvrdokovu nebo litiny. Dále jsou zde přípravky s kyselým pH, které odstraní vodní kámen a rez a v neposlední řadě přípravek s neutrálním pH vhodný k šetrnému čištění a odmašťování různých povrchů, třeba tiskařských strojů.

 

Čištění hliníku a jeho slitin

 AC - Alluminium Cleaner

je speciální čistící a odmašťovací přípravek určený k čištění hliníkových dílů a součástek. V nepěnivé úpravě je vhodný k použití do ultrazvukových myček. Lze ho použít k čištění a odmašťování i jiných kovů, jako jsou ocel, železo, mosaz, pozink nebo tvrdých plastů.

 

 EcoNeutral - Neutrální univerzální čistič

EcoNeutral je velmi šetrný univerzální čistící přípravek s neutrální reakcí. Technologie jeho výroby a premixy jsou převzaty z Nizozemska. Účinnými látkami jsou jemné anionaktivní a neionogenní tenzidy. EcoNeutral je šetrný k pokožce i k čištěným materiálům, takže jej lze použít k čištění všech povrchů odolných vůči vodě: k čištění dřeva, nátěrů, všech plastických hmot, k čištění a praní textilií apod. Vedle dobré čistící schopnosti vyniká současně i výbornou snášenlivostí vůči zdraví uživatele; organické složky jsou šetrné k životnímu prostředí (biologicky snadno rozložitelné).

 

Tiskařské stroje

 REX - (HC-Resolve X-tra) - Univerzální odmašťovač

Přípravek je silně alkalický s anionaktivními a neionogenními tenzidy, které v kombinaci s alkalickými fosforečnany vynikají výborným čistícím účinkem. REX je exkluzivním výrobkem, technologie jeho výroby a premixy jsou převzaty z Nizozemska. Velmi efektivně odstraňuje všechny druhy a kombinace tuků, syntetických olejů a nečistot, jaké se vyskytují např. v potravinářském průmyslu. Odstraňuje mj. také tuk z trub a rožňů, brzdové otěry, dehtové skvrny atd.

Organické složky přípravku jsou šetrné k životnímu prostředí (biologicky snadno rozložitelné). Přípravek obsahuje fosfáty.

 

 PÁSOVEC - Čistič pro papírenský průmysl

Pásovec je vysoce koncentrovaný přípravek, primárně určený k čištění papírenských pásů; po zředění může sloužit také jako výborný univerzální úklidový prostředek. Účinnými složkami jsou především anionaktivní a neionogenní tenzidy. Přípravek se vyznačuje vysokou viskozitou, je téměř neutrální a neobsahuje fosforečnany.

 

Odstraňovač vodního kamene

 KleoPatra

Prostředek k čištění sociálních zařízení zanesených vodním kamenem, rzí. Lze použít i ke kyselému odmaštění se slabým povlakem fosforečnanu před povrchovou úpravou.